..............::::::::::::: AĞUSTOS' 2009 :::::::::::::..............

 

 

 

 

 

 

 

 

 


A N A S A Y F A


ilkyardım | temel rahatsızlık ve hastalıklar | bakanlık | hastaneler ve sağlık merkezleri | sağlıkta istatistikler
doktorlar | eczaneler | tıp terimleri sözlüğü | e-mail | webmaster | anasayfa


 
 


domain name


  kişi sitemizi
 ziyaret etmiştir

 

  Kaşif, S. Savunma Teşkilatı eski ve yeni başkanlarını kabul etti
                                                                                                                        21 Ağustos 2009, Cuma
Sivil Savunma Teşkilatı
 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, kabuldeki konuşmasında, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın her zaman her yerde var olan ve hükümetle işbirliği içerisinde çalışan bir başkanlık olduğunu kaydetti
     

  

Kaşif, Sivil Savunma Teşkilatı eski ve yeni başkanlarını kabul etti
     

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı (SSTB) görevi sona eren Ömer Faruk Bozdemir ile göreve yeni atanan M. Levent Akyıldız’ı kabul etti
     

SSTB ile dayanışma içerisinde KKTC için bir şeyler yapmaya çalıştıklarını dile getiren Kaşif, çalışmalarını sürdüreceklerini ifade ederek Bozdemir ile Akyıldız’a yeni görevlerinde başarılar diledi.

Kaşif hem Bozdemir hem de Akyıldız’a birer de plaket sundu.

BOZDEMİR
Ömer Faruk Bozdemir de SSTB’nin kuruluşundan bu yana KKTC halkına hizmette sınır tanımadığını dile getirerek, geçmiş dönemde Sağlık Bakanlığı’yla işbirliği içerisinde 2 büyük dev esere imza attıklarını hatırlattı. Ayaktan Tanı ve Tedavi Merkezi’nin tamamen SSTB’ye bağlı Sığınma Fonu ile inşa edilerek Sağlık Bakanlığı’na 6 ay gibi kısa bir sürede teslim edildiğini anımsatan Bozdemir, Mağusa Devlet Hastanesi’nin masrafının üçte birinin de bu fondan karşılandığını kaydetti.

Akyıldız’ın ülkeyi bilen, sivil savunma konusunda uzman birisi olduğunu dile getiren Bozdemir, “Ben inanıyorum ki geçmiş dönemde yapılan, bakanın iltifat etiği o güzel şeyler gibi bir çok şeyin yapımı yeni başkanla devam edecek” dedi.

Yaptıkları güzel şeyleri bakanlıkların işbirliğiyle başardıklarını dile getiren Bozdemir, görev süresi boyunca kendisine katkı veren herkese teşekkür etti.

AKYILDIZ
M. Levent Akyıldız da bunun Kıbrıs’a ikinci gelişi olduğunu söyleyerek, geçmişte yapılanları görmenin kendisine büyük bir gurur verdiğini söyledi. Bunların koordine içerisinde büyük bir işbirliğiyle gerçekleştirildiğini kaydeden Akyıldız, aynı tempoyla bakanlıkların da desteğini alarak hizmetlerin devam edeceğine inancının tam olduğunu kaydetti.

Bozdemir’e verdiği hizmetten dolayı teşekkür eden Akyıldız, “İnşallah ziyarete geldiğinde kaldığı yerden devam ettiğini kendisine gösteririz de o da mutlu olur” dedi. (TAK)

 
..............::::::::::::: HABER BAŞLIKLARI :::::::::::::..............
 

  Tüketiciler Derneği Bakan Kaşif'i ziyaret etti
                                                                                                                   3 Ağustos 2009, Pazartesi
Tüketiciler Derneği
 

Bir dizi öneriyi yazılı olarak Bakan Dr. Kaşif’e ileten dernek üyeleri, özellikle gıda denetimleri, kapalı alanlarda sigara yasağı konularındaki taleplerini bildirdi:
     

  

Tüketiciler Derneği yönetimi, Sağlık Bakanı
Ahmet Kaşif’i ziyaret etti
     

Hasan Yılmaz Işık başkanlığındaki Tüketiciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kaşif’i makamında ziyaret etti
     

Bakan Kaşif, kabülünde yaptığı konuşmada, bakanlık olarak halkın güvenilir gıda tüketmesi için tüm sebze ve meyvelerin, devlet labarotuarında incelendiğini ve gerekenin yapıldığını söyledi.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’nin, insanların tüketimine sunulan gıdaların uygun koşullarda üretilmesi, saklanması ve satışa sunulması için titizlikle çalıştığını kaydeden Bakan, “Halkımızın sağlıklı ve hijyenik şartlarda üretilmiş veya ithal edilmiş gıda maddelerini tüketmesi için etkin kontrol ve denetimler yapılmaktadır. Bu denetimler sonucunda uygun olmayan gıda maddelerinin ithalatına izin verilmemekte, ve bu tip gıdalar üreten iş yerleri için de gereken uygulama yapılmaktadır” dedi.

Bakan Dr. Kaşif, kapalı alanlarda sigara içimine yönelik denetimlerin ise sürdüğünü ancak cezai uygulamanın henüz başlamadığını belirtti.

 
..............::::::::::::: HABER BAŞLIKLARI :::::::::::::..............
 
N"orth Cyprus, NORTH CYPRUS, KUZEY KIBRIS, cyprus, Cyprus kibris, chypre, north cyprus, internet, ISP, web service, web design, turkish cypriot, www, trnc, turkish republic of northern cyprus, nicosia, lefkosa, famagusta, gazimagosa, gazimagusa, magusa, kyrenia, girne, lefke, lefka, guzelyurt, morphou, karpaz, karpas, la republique turque du nord de chypre, kktc, cypriot, cheap web space, web space, free space, trnc online, trnc online project, rehber, tourist, holiday, guide, sağlık, saglik, hastalık, hastalik, Sağlık Bakanlığı, Saglik Bakanligi, tıp, tip, ilkyardım, ilkyardim, rahatsızlık, rahatsizlik, hastane, hastahane, sağlık merkezi, saglik merkezi, sağlık ocağı, saglik ocagi, istatistik, statistic, doktor, doctor, eczane, pharmacy, health, kronik, cronic, akut, acut, diyabet, diabet, onkoloji, oncology, endokrin, kalp, thalassaemia, radyasyon, alerji, grip, nezle, kanser, cancer, romatizma, egzama, mide, prostat, rahim, raşitizm, tansiyon, siyatik, varis, verem, kan, iğne, igne, enjeksiyon, enjektör, idrar, kulak, burun, boğaz, bogaz, goz, göz, adale, gastrit, yaşam, hayat, solunum, yanık, yanik, vücut, vucut, yatak, ilaç, lab, laboratuvar, sosyal, sosyal hizmetler, hizmet, devlet, Burhan Nalbantoğlu, Akçiçek, Akcicek, cengiz topel, özürlü, zihinsel, kreş, bakımevi, rehabilitasyon, tıbbi, plasenta, genetik, biyokimya, mikrobiyoloji, fizyoloji, dahiliye, pratisyen, cerrah, cerrahi, diş, dentist, sinir, çocuk, cocuk, anestezi, kadın, kadin, doğum, uroloji, üroloji, asistan, kardiyoloji, kardiyolog, hematoloji, hematolog, seroloji, spor, deri, cilt, ekg, morg, patoloji, patolog, nukleer, damar, ortodondist, odiyolog, beyin, fizyoterapist, röntgen, poliklinik, acil, göğüs, gastroloji, gastrolog, pediyatri, pediatri, adli, ambulans, ambulance, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ - SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM BAKANLIĞI - KIBRIS'IN SAĞLIK ADRESİ

 
 
 

  Tüketiciler Derneği Bakan Kaşif'i ziyaret etti   Kaşif, S. Savunma Teşkilatı eski ve yeni başkanlarını kabul etti