Baslik Bakan Kâşif: "Ağız sağlığı çok önemli"
 
                                                                                                                             26 Kasım 2010, Cuma
         Ağız Sağlığı
 
       Diş haftası dolayısıyla Diş Tabipleri Odasını kabul eden Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif:
arrow"Ağız sağlığı çok önemli..."

Kâşif: "Hastalar eğer yurt dışına gidip tedavi görmek isterse bunu doktorlar da iyice düşünmeli ve kendisini sorgulamalı. Neden bu hasta gitti. Eğer ekonomik krizden gitmişse ve orada tedavisi daha ucuz ise, buna da bir çözüm getirmeli"

Bıçak: "İhtiyacı olan kişilere, yaşlılara ve 18 yaş altında olan bireylere ağız ve diş sağlığı konularında Sağlık Bakanlığının maddi destek vermesini istiyoruz"

 

Hüseyin Bıçak başkanlığındaki Diş Tabipleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif’i ziyaret etti.

Oda Başkanı Hüseyin Bıçak, Bakan Kâşif’e kurultay’da başarılar diledi ve kurultay sonucunun topluma ve sağlık camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu. Bıçak, 22-28 Kasım tarihleri arasındaki diş haftasını çeşitli ekinliklerle kutladıklarını bu kutlamalar çerçevesinde de Bakan’ı ziyaret ederek sorunlarına çare bulmaya çalıştıklarını anlattı.

Ekonomik kriz, diş hekimlerini olumsuz etkiledi…
Ekonomik krizin diş hekimlerini de etkilediğini dile getiren Bıçak, diş sağlığı için bazı hastaların yurt dışına gittiğini söyledi ve bunun önüne geçilmesini istedi.

Koruyucu hekimliği ve diş teknisyenlerinin korunması için yasaların güncelleştirilmesini ve caydırıcı olmasını da talep eden Bıçak, ihtiyacı olan kişilere, yaşlılara ve 18 yaş altında olan bireylere ağız ve diş sağlığı konularında sağlık bakanlığının maddi destek vermesini de istedi.

Ülkenin sağlık alanında bir cazibe merkezine dönüştürülmesi…
Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif de, insan sağlığının ağızdan başladığını belirterek, ağız ve diş sağlığının çok önemli olduğunu vurguladı.

Bakan Kâşif, ağız ve diş sağlığının koruyucu hekimlikle temel sağlık hizmetleri kapsamına girdiğini belirterek, tüm sağlık ocaklarında diş ünitelerinin yenilendiğini olmayan veya yenilenemeyecek kadar eski olanlara da yeni diş üniteleri alındığını açıkladı.

Hastaların seçme özgürlüğü olduğunu ve istediği yerde gidip tedavi görme hakkının bulunduğunu da kaydeden Kâşif, “Hastalar eğer yurt dışına gidip tedavi görmek isterse bunu doktorlar da iyice düşünmeli ve kendisini sorgulamalı. Neden bu hasta gitti. Eğer ekonomik krizden gitmişse ve orada tedavisi daha ucuz ise, buna da bir çözüm getirmeli” dedi

Ülkede her vakaya cevap verecek bir sağlık sistemi bulunduğunun da altını çizen Bakan Kâşif, ülkenin sağlık alanında bir cazibe merkezine dönüştürülmesi için doktorlara da büyük görevler düştüğünü vurguladı.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik Bakan Kâşif: "Sağlık hizmetini halkımızın ayağına götüreceğiz"
 
                                                                                                                             12 Kasım 2010, Cuma
         Yenierenköy SMerkezi
 
       Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kâşif, Yenierenköy Sağlık Merkezi'nde düzenlenen sertifika töreninde vurguladı:
arrow"Yenierenköy Sağlık Merkezi daha çağdaş bir yapıya kavuşturulacak"

Bakan Kâşif: "Sağlık hizmetini halkımızın ayağına götüreceğiz"

 

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kâşif, Sağlık Bakanlığı ile Full Bright Center’in işbirliğinde düzenlenen “Aile İçi Hemşirelik” kursuna katılan hemşirelere Yenierenköy Sağlık Merkezi’nde düzenlenen bir törende sertifikalarını verdi.

Kurslar, 2011 Haziran’a kadar devam edecek…
Sağlık Bakanlığı Basın Bürosu aracılığıyla verilen bilgiye göre, sertifika töreninin açılışında ilk konuşmayı, Temel Sağlık Hizmetler Dairesi Müdürlüğü Başhemşiresi Güley Abata yaptı, Abatay, Sağlık Bakanlığı ile Full Bright Center’in işbirliğinde düzenlenen ve beş hafta süren “Aile İçi Hemşirelik” kursuna yirmi hemşirenin katıldığını dile getirerek hizmet içi kurslarının 2011 yılının Haziran ayına kadar süreceğini söyledi.

Eğitim şart…
Törende ikinci konuşmayı yapan Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif de konuşmasında, eğitimin her alanda şart olduğunu ancak sağlık sektöründe bir başka önem taşıdığını vurgulayarak, eğitimin ve öğrenmenin sonu olmadığını söyledi.

Aile genetiğinin araştırılması…
Aile genetiğinin araştırılması ve hastalık takibinin yapılması için aile içi hemşireliğin önemli olduğunu söylen Bakan Kâşif, bu çerçevede ülke genelinde sağlık yönünden istatistik bilgiler de elde edileceğini belirtti.

Sağlık hizmetleri halkın ayağına götürülecek…
Yenierenköy Sağlık Merkezini 2011 yılında daha modern bir çatıya kavuşturacağını ifade eden bakan Kâşif, “sağlık hizmetini halkımızın ayağına götüreceğiz” diye konuştu.

Tören, Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif tarafından Kursa katılan hemşirelere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik Bakan Kâşif, Nalbantoğlu'nda hastalarla bayramlaştı...
 
                                                                                                                             12 Kasım 2010, Cuma
         Nalbantoğlu'nda Bayramlaşma
 
       Bayramlaşma ziyaretlerini sürdüren Sağlık Bakanı Kâşif, Dr. Burhan Nalbantoğlu
Devlet Hastanesi'ndeydi
arrowBakan Kâşif, Nalbantoğlu'nda hastalarla bayramlaştı...

Bakan Kâşif: "Hastanelerimizi geziyoruz. Eksiklikleri yerinde görüyoruz. Gereken çalışmaları yapıp daha kaliteli sağlık hizmeti sunumu sağlanması için çaba sarf ediyoruz"

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesini ziyaret ederek, hatsa ve sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden yapılan açıklamaya göre, Bakanlık ve Hastane yetkililerinin de hazır bulunduğu bayramlaşma ziyareti esnasında bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Kâşif, Kurban Bayramı dolayısıyla başlattığı hastane ziyaretlerinin sonuncusunu bugün, merkezi hastane konumundaki Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine gerçekleştirdiğini belirtti.

Cumhuriyet Bayramı ve Kurban Bayramının aynı hafta içerisinde kutlanacak olmasının güzel bir tesadüf olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, “Hastanelerimizi geziyoruz. Eksiklikleri yerinde görüyoruz. Gereken çalışmaları yapıp daha kaliteli sağlık hizmeti sunumu sağlanması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Bu yıl Kurban Bayramı dolayısıyla uzunca bir tatil döneminin yaşanacağına da işaret eden Kâşif, sağlık çalışanlarının bu tatil döneminde de görevlerinin başında olacağını kaydetti.

Kâşif, bayram süresince yurttaşlardan trafikte dikkatli olunması ve alkollüyken kesinlikle araç kullanılmamasını da istedi.
 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik Sağlık örgütlerinden Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kâşif'e ziyaret
 
                                                                                                                             12 Kasım 2010, Cuma
         Örgütlerden ziyaret
 
       Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, Tıp-İş, Hemşire ve Ebeler Birliği Sendikası ile Sağlı Sen'den oluşan kalabalık bir heyeti makamında kabul etti
arrowSağlık alanında yaşanan gelişmeler...

Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden verilen bilgiye göre görüşme, Kurban Bayramı öncesinde sağlık alanında yaşanan gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulmak için gerçekleşti

 

Görüşmede, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Mustafa Akçaba'nın yanısıra, Tıp-İş'ten Dr. Erol Şeherlioğlu, Dr. Ömer Gür ve Dr. Turgay Akalın ile Hemşire ve Ebeler Birliği Sendikası'ndan Oğuz Köse ve Sağlık Sen'den de Kemal Oktar yer aldı.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik İnsulin ilacı eksikliği giderildi...
 
                                                                                                                        11 Kasım 2010, Perşembe
         İnsulin ilacı eksikliği giderildi
 
       14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Kıbrıs Türk Diyabet Derneğini kabul eden Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kâşif müjdeledi:
arrow"İnsulin ilacı eksikliği giderildi...

Bakan Kâşif: "Uzman arkadaşlarımızla diyabet konseyini çalıştıracağız ve toplumu bilinçlendireceğiz. Çünkü insan sağlığından daha önemli bir şey yoktur"

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, bu açıklamayı, “14 Kasım Diyabet Günü” dolayısıyla kendisini ziyaret eden Kıbrıs Türk Diyabet Derneği heyetiyle görüşmesi esnasında gerçekleştirdi.

Beslenme alışkanlığı değişiyor, hastalıklar artıyor…
Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden yapılan açıklamaya göre bugün öğleden sonra, Caner Arca başkanlığındaki Kıbrıs Türk Diyabet Derneği Yönetim Kurulunu makamında kabul eden Kâşif, gerek dünyada gerekse ülkemizde teknolojiye bağlı olarak değişen beslenme alışkanlıklarından dolayı hastalıkların arttığına dikkat çekti.

İnsulin eksikliği giderildi…
Konuşmasında, hastanelerde ilaç sıkıntısı yaşandığına da dikkat çeken Kâşif, “Hastaneleri ve Sağlık Merkezlerini belki de en fazla sıklıkta ziyaret eden Bakan benim. Neredeyse her gün bir yerlerdeyim. Hastane ve Sağlık Merkezlerini yerinde inceleyip sıkıntılar veya eksiklikler hakkında sürekli bilgi alıyorum. İlaç konusunda eksiklik yaşanacağı belliydi. Çünkü ilaç ihalesinde, elde olmayan sebeplerden dolayı bir erteleme yaşandı. Buda bazı ilaçların eksilmesini sağladı” dedi. İnsulin ilacının diyabet hastaları için hayati bir öneme sahip olduğunu bildiğini de kaydeden Bakan Kâşif, bu konudaki eksikliğin büyük bir gayretle giderildiğini ve yarından itibarıyla insulin ilacının hastanelerde diyabetli insanlarımıza dağıtılmaya başlanacağını belirtti.

İlaç israfını önleyelim…
Son zamanlarda ilaç israfının önlenmesine yönelik basın yayın kuruluşları aracılığıyla sürekli çağrıda da bulunduğunu hatırlatan Kâşif, “bir kez daha çağrı yapıyorum. İhtiyacı olanlara gerektiği kadar ilaç yazılsın. Eğer gereğinden fazla ilaç yazılırsa, bir başkasının hakkını kullanmış oluruz. Lütfen, hekim arkadaşlarım hastalarına, fazladan ilaç yazmasınlar. Sarfiyatı önlemeliyiz” dedi.

Asıl olan diyabetin önüne geçmektir…
Diyabetin artık önlenebilir hastalıklar sınıfında olduğunu da söyleyen Bakan Kâşif, “asıl olanın diyabetin önüne geçebilmektir” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın, toplumun bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmak üzere Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi bünyesinde ‘Diyabet Konseyi’ oluşturacağını da ifade eden Bakan Kâşif, “uzman arkadaşlarımızla diyabet konseyini çalıştıracağız ve insanlarımızı bilinçlendireceğiz. Çünkü insan sağlığından daha önemli bir şey yoktur” dedi.

Kıbrıs Türk Diyabet Derneği adına konuşan Başkan Caner Arca da, diyabet gününün anlamına dikkat çekerek, diyabet konusunda yaşanan sıkıntılar konusunda Bakan Kâşif’e bilgi aktardı.

Diyabetin risk faktörleri kampanyayla anlatılacak…
Caner Arca konuşmasında, derneğin diyabette risk faktörlerine dikkat çekmek amacıyla ve diyabeti topluma anlatmak gayesiyle bir de kampanya başlattıklarını söyledi. Arca, kampanyada sağlıklı beslenme olgusuna dikkat çekmek istediklerini de belirtti.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik Bakan Kaşif: "Vatandaşlar ilaçları hastanelerden ihtiyaçları ölçüsünde       alıp kullansın"
 
                                                                                                                        11 Kasım 2010, Perşembe
         Sn Bakan'ın Nalbantoğlu Hastenesi'ni ziyareti
 
       Bayram dolayısıyla Gazimağusa Devlet Hastanesi ve Girne Dr. Akçiçek Hastanesi'ni ziyaret eden Sağlık Bakanı Kâşif, önemli bir uyarıda bulundu:
arrow"Vatandaşlar ilaçları hastanelerden ihtiyaçları ölçüsünde alıp kullansın"

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, hastanelerdeki en büyük sıkıntının ilaç eksikliği olduğuna dikkat çekerek, vatandaşlara ilaçları ihtiyaçları olduğu ölçüde alıp kullanmaları çağrısında bulundu

 

Kurban Bayramı dolayısıyla hastaneleri gezen Bakan Kâşif, bugün sırasıyla Gazimağusa Devlet Hastanesi ve Girne Dr. Akçiçek Hastanesine ziyaret gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre Bakan Kâşif, her iki ziyaret esnasında yaptığı açıklamada, ilaç sarfiyatını önlemek gerektiğinin altını çizerek bunun bir milli servet olduğunu kaydetti.

Bakan Kâşif, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hastanelerdeki hastalar ve çalışanları bayramlarını kutlamak amacıyla ziyaret ettiklerini belirterek, bu sayede hastanelerdeki eksikleri de yerinde görüp tespit etme imkânı bulduklarını söyledi.

Hastanelerdeki en büyük sıkıntının ilaç eksikliği olduğuna dikkat çeken Kâşif, vatandaşlara ilaçları ihtiyaçları olduğu ölçüde alıp kullanmaları çağrısı yaptı.

Kâşif, ilaç sarfiyatını önlemek gerektiğinin altını çizerek bunun bir milli servet olduğunu kaydetti.
 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik 2 yılda 120 jinekolojik özellikli operasyon...
 
                                                                                                                        11 Kasım 2010, Perşembe
         Jinokoloji
 
       Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nden yeni bir başarı daha:
arrow2 yılda 120 jinekolojik özellikli operasyon...

Daha önce kurul kakarıyla yurt dışına gönderilen "özellikli jinekolojik" vakalar Lefkoşa
Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde yapıyor

 

Sağlık Bakanlığı son 2 yıl içerisinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde toplam 120 adet “özellikli Jinekoloji” operasyonu gerçekleştirildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, konuyla ilgili olarak bugün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Başhekim Operatör Dr. Rifat Siber, Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi Klinik Şef Yardımcısı Jinekolog Operatör Dr. Mehmet Avcı, Jinekolog Operatör Dr. Mustafa Sakallı ve Jinekolog Operatör Dr. Musa Olgu’nun hazır bulunduğu basın toplantısında, son 2 yıl içerisinde gerçekleşen başarılı operasyonlar hakkında bilgi verildi.

Kurul kararı ile yurt dışında yapılan operasyonlar artık, Nalbantoğlu’nda…
Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Başhekim Op. Dr. Rifat Siber, daha önce kurulla yurt dışına gönderdikleri vakaların artık Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “bizler başhekimlik olarak olabildiğince tüm operasyonların burada yapılabilmesi için çaba sarf ediyoruz. Hekim arkadaşlarımızı teşvik ediyoruz” dedi.

Türkiye’de, özellikli operasyonları tek bir serviste yapabilen çok az servis var…
Baş Hekim Siber’den sonra söz alan Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi Klinik Şef Yardımcısı Jinekolog Operatör Dr. Mehmet Avcı, yapılan operasyonlarla ilgili detaylı bilgi vererek, Türkiye’de de bu kadar çeşitli ve özellikli vakaların tek bir serviste yapılabildiği çok az merkezin olduğunu dile getirdi.

Avcı, son 2 yıl içerisinde 90 adet kanser ve kanser şüphesi operasyonu; 19 adet laparaskopi cerrahi ve 11 adet ileri düzey prolapus ve inkontinans operasyonu yapıldığını belirtti.

“Bu tür vakalar 2 yıl öncesine kadar, kurul kakarıyla yurt dışına gönderilirken artık ülkemizde yapılması bizlere gurur veriyor” diyen Avcı, kendilerine destek olan Sağlık Bakanlığı ve Hastane yönetimine teşekkür etti.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik Cengiz Topel'de açık kalp ameliyatı hariç tüm ameliyatlar yapılıyor
 
                                                                                                                                  9 Kasım 2010, Salı
         Sn Bakan'ın Cengiz Topel Hastanesi^ni ziyareti
 
       Yeşilyurt Cengiz Topel Hastanesi'ne bayram ziyareti gerçekleştiren Sağlık Bakanı Kâşif vurguladı:
arrow"Cengiz Topel'de açık kalp ameliyatı hariç tüm ameliyatlar yapılıyor"

Kâşif: "Son bir buçuk yılda Cengiz Topel Hastanesi iyi bir donanıma sahip oldu. Araç gereç eksikleri büyük oranda giderildi"

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, Kurban Bayramı dolayısıyla bugün Cengiz Topel Hastanesi’ni ziyaret ederek, hastalar ve çalışanlarla bayramlaştı.

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden verilen bilgiye göre, Kurban Bayramı nedeniyle hastanelere ziyaret başlatan Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, hastalar ve çalışanlarla bayramlaşarak, hastanedeki sıkıntılarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Bayramlaşmanın yanı sıra Cengiz Topel Hastanesi’nin eksikliklerini yerinde tespit edip, sorunlarla ilgili bilgi aldıklarını kaydeden Sağlık Bakanı Kâşif, son bir buçuk yılda Cengiz Topel Hastanesi’nin iyi bir donanıma geldiğini ve araç gereç eksiklerinin de büyük oranda giderildiğini ifade etti.

Açık kalp ameliyatı hariç tüm ameliyatlar yapılıyor…
Bakan Kâşif, Cengiz Topel Hastanesi’nde açık kalp ameliyatı hariç diğer tüm ameliyatların yapıldığını belirterek, vatandaşların başka yerde sağlığına çare aramasına gerek olmadığını, bölge halkının öncelikle Cengiz Topel Hastanesi’ni tercih etmesi gerektiğini vurguladı. İslam âlemi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının Kurban Bayramı’nı da kutlayan Bakan Kâşif, sorunsuz ve kazasız bir bayram diledi.

İkinci ziyaret Bülent Ecevit Rehabilitasyona…
Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, günün ikinci bayram ziyaretini Gönyelideki Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezine gerçekleştirdi.

Merkezde bulunan 40 hasta ve sağlık çalışanları ile bayramlaşan Bakan Kâşif, yaşlı ve bakıma muhtaç kimselerin sadece bayramlarda değil, her zaman hatırlanması gerektiğini söyledi. Kaşif merkezdeki hastalara ikram paketi de dağıttı.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik 112 ve Acil Servis çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitim çalışması
 
                                                                                                                                  9 Kasım 2010, Salı
         Hizmet içi eğitimler
 
       Sağlık Bakanlığı'ndan 112 ve Acil Servis çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitim çalışması:
arrowAcil ve 112 personelinin hizmet sunumu daha kaliteli olacak

Sağlık Bakanlığı, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesine bağlı 112 ve Acil Servis ile Temel Sağlık Hizmetleri Dairesine bağlı 112 hizmeti veren sağlık merkezlerinde görev yapan hemşire ve acil tıp teknisyenlerine yönelik hizmet içi eğitim çalışması başlattı

 

Bakanlık Basın Bürosunun verdiği bilgiye göre 8 Kasım 2010 Pazartesi günü başlayan ve 12 Kasım 2010 Cuma günü sona erecek olan eğitim çalışmaları, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Talasemia Konferans Salonu'nda yapılıyor.

Toplam 4 modülden oluşacak ve her modülün sonunda yazılı ve uygulamalı sınavın yapılacağı eğitimlerde, sınavlarda başarılı olanlara sertifika verilecek.

Eğitimin ana başlıkları…
112 Acil Hizmeti sunan personele en güncel, yeni bilgi ve gelişmelerin sunulmasının hedeflendiği eğitim çalışması toplam 4 modülden oluşuyor.

Birinci modül, temel konuları; ikinci modül, travma ve resüsitasyon; üçüncü modül, yetişkinde ileri yaşam desteği (İLYAD) ve dördüncü modül, çocukta ileri yaşam desteği (ÇİLYAD) konularını içeriyor.
 
Hizmetlerin standardizasyonunun sağlanması da hedefleniyor…
Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan alanında uzman hemşire öğretim görevlileri tarafından verilen eğitimlerde, 112 acil serviste sunulan hizmetlerin standardizasyonunun sağlanması ve böylelikle de topluma sunulan acil hizmetin kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik Kıbrıs Türk Tabibler Birliği, Bakan Kaşif'i ziyaret etti...
 
                                                                                                                          4 Kasım 2010, Perşembe
         Kıbrıs Türk Tabibler Birliği
 
       Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kâşif, göreve yeni gelen Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulunu kabul etti
arrowKâşif: "Yeni yönetimi tebrik ederim. İmkanlar dahilinde sorunların      üzerine gideceğiz ve çözüm üreteceğiz"

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Suphi Hüdaoğlu yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif'e sağlıkta yapılacak iyi ve olumlu icraatların destekçisi olacaklarını ancak, yanlış buldukları uygulamaların karşısında olacaklarını ve eleştireceklerini söyledi

 

Hüdaoğlu, kabulde Bakan Kâşif’e Kıbrıs Türk Tabipleri Birliğinin önümüzdeki dönemde hayat geçirmeyi düşündüğü ve öncelikli gördüğü sağlık ile çevre konularının içeren bir de metin takdim etti.

Kâşif: ”Yeni yönetimi tebrik ederim. İmkanlar dahilinde sorunların üzerine gideceğiz ve çözüm üreteceğiz”
Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif ise Kıbrıs Türk Tabipleri Birliğinin göreve yeni gelen yönetimini tebrik ederek başladığı konuşmasında, imkanlar dahilinde hep birlikte el ele vererek sorunların üzerine gideceklerini ve çözüm üreteceklerini söyledi.

KT. Tabipleri Birliğinin kendisine yazılı metin şeklinde ilettiği öneri ve istekleri titizlikle inceleyeceğini de kaydeden Kâşif, Tabipler Birliğinin sunduğu metnin altına imza atarım. Hepsine de katılıyorum ancak yasalar ve imkânlar çerçevesinde hareket ederek sorunların üzerine gidebiliriz” dedi.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik Bakan Dr. Ahmet Kaşif:
      "Kemal Saraçoğlu Vakfı'nın çalışmalarını çok takdir ediyorum"
 
                                                                                                                         4 Kasım 2010, Perşembe
         Kemal Saraçoğlu Vakfı
 
       Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, Nüket Gündüz başkanlığındaki Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı heyetini bu sabah kabul ederek vakfın çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu:
arrow"Kemal Saraçoğlu Vakfı'nın çalışmalarını çok takdir ediyorum"

Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden yapılan açıklamaya göre kabulde, Vakıf yöneticileri, Bakan Kâşif'ten Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ndeki
Çocuk Onkoloji Servisi'nin genişletilmesini talep etti

 

Çocuk Onkoloji Servisi genişletilebilir…
Kabulde, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfının çalışmalarını yakından takip ettiğini ve çok takdir ettiğini söyleyen Bakan Kâşif, vakfın, Lefkoşa Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’nin genişletilmesine yönelik talebine olumlu baktığını belirtti.

Kâşif, konuyu süratle inceleyeceğini ve uygun koşullar yaratılması durumunda servisin daha genişi ve yeterli hale getirileceğini kaydetti.

Sağlığa yatırımlar devam edecek…
Sağlığın çok dinamik bir sektör olduğuna da işaret eden Bakan Kâşif, göreve geldiği günden itibaren canla başla çalıştığını ifade ederek, “sağlığa yaptığımız yatırımlar devam edecektir. Önümüzdeki günlerde beyin anjiyosunun da yapılabileceği yeni bir anjiyo masası, bir yeni ambulans ve Gazimağusa Devlet Hastanesine tomografi cihazı alıyoruz” dedi.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik Akçiçek Hastanesi yenilendi...
 
                                                                                                                          3 Kasım 2010, Çarşamba
         Dr. Akçiçek Hastanesi
 
       Girne Akçiçek Hastanesinin hayırsever kişi, sivil toplum örgütü, kurum ve kuruluşların katkılarıyla yenilenen Dâhiliye ve Çocuk servisleri, bugün düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından hizmete açıldı:
arrowAkçiçek Hastanesi yenilendi...

Yaklaşık 270 bin TL'ye mal olan ve 60 günde tamamlanan iki serviste; hemşire ofis ve soyunma odaları, hasta odaları, hastabaşı ve hemşire çağrı üniteleri, donanım ve acil müdahale ekipmanlarıyla tüm alt yapı baştan aşağı yenilendi

 

Törene Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı İlkay Kamil, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, bazı milletvekilleri, Sayıştay Başkan Vekili Şükrü Cankaya, Girne Kaymakamı Gürkan Kara, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Sivil Savunma Girne Bölge Müdürü İbrahim Çağlar, Akçiçek Hastanesi Başhekimi Dr. Baysan Keleşoğlu, Akçiçek Hastanesi Kalkındırma Derneği Başkanı Dr. Özdemir Berova, hastaneye katkı yapan hayırsever kişi, sivil toplum örgütü, kurum kuruluşların başkan ve temsilcileriyle doktor, hemşire ve hastane çalışanları katıldı.

Açılışta Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı İlkay Kamil, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Akçiçek Hastanesi Başhekimi Dr. Baysan Keleşoğlu ile Akçiçek Hastanesi Kalkındırma Derneği Başkanı Dr. Özdemir Berova birer konuşma yaptı. Tören, konuşmaların ardından yenilenen dahiliye ve çocuk servislerinin gezilmesiyle sona erdi.

EROĞLU
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu açılışta yaptığı konuşmada, Akçiçek Hastanesi Kalkındırma Derneği’nin organizasyonluğunda hayırsever kişi, sivil toplum örgütü, kurum ve kuruluşların katkılarıyla yenilenen Dahiliye ve Çocuk servislerini hizmete açmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, katkı koyanları kutladı.
Sağlık ve eğitime yapılan yatırımların ülke ve insana yapılan en güzel yatırımlar olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, hükümet - vatandaş işbirliğinde gerçekleşen olayda ortaya çok güzel eserler çıktığını söyledi.
BOZER
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ise, bir dönem Başhekimliğini yaptığı Girne Akçiçek Hastanesi’nde başlattıkları güzel uygulamanın devam ettiğini görmenin hazzını yaşadığını belirterek, yaktıkları ateşin sönmediğini görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
İyi hizmet verebilmede alt yapının önemli rol oynadığını belirten Bozer, sağlık alanında ayrıcalıklı durumda bulunan Girne Akçiçek Hastanesi’nde verilen kaliteli hizmetten ödün verilmemesini istedi.

KAMİL
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı İlkay Kamil de yaptığı konuşmada, Girne Akçiçek Hastanesi Başhekimi ile Akçiçek Hastanesi Kalkındırma Derneği’nin yapmakta olduğu başarılı çalışmalardan övgüyle söz ederek, bu güzel çalışmanın sonucunda yenilenen dahiliye ve çocuk servislerine katkı koyanları kutladı.

KÂŞİF
Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif de konuşmasında, geçen yıl yenilenen cerrahi servisinin ardından bu yıl dahiliye ve çocuk servislerinin de aynı şekilde yenilenmesinin güzel bir olay olduğunu ifade ederek, bunu sağlayan dernek ile katkı koyan hayırsever kişi, sivil toplum örgütü, kurum kuruluşlara teşekkürlerini sundu.
Hükümetin proje ve ihale dosyası hazır olan yeni kadın doğum ve çocuk servisinin de gelecek yıl yenilenmesi için kaynak arayışı içinde olduğunu belirten Kâşif, gerekli finansmanı bulduktan sonra bu servislerin de açılışını gerçekleştireceklerini söyledi.

KELEŞOĞLU
Akçiçek Hastanesi Başhekimi Dr. Baysan Keleşoğlu ise, servislerin yenilenmesine katkı koyanlara teşekkür ederek, siyasilerden gelecek yılki bütçeye Akçiçek Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Servisi için kaynak koymalarını istedi.

BEROVA
Akçiçek Hastanesi Kalkındırma Derneği Başkanı Dr. Özdemir Berova da yaptığı konuşmada, geçen yıl yeniledikleri cerrahi servisinden sonra bu yıl dâhiliye ve çocuk servislerinin de yenilenmesiyle hastalara daha çağdaş ve kaliteli hizmet verecek olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, katkı koyan tüm sponsorlara teşekkürlerini sundu.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

                                                           KASIM 2010  
» Bakan Kâşif: "Ağız sağlığı çok önemli" (26/11)
» Bakan Kâşif: "Sağlık hizmetini halkımızın ayağına götüreceğiz" (12/11)
» Bakan Kâşif, Nalbantoğlu'nda hastalarla bayramlaştı (12/11)
» Sağlık örgütlerinden Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kâşif'e ziyaret (12/11)
» İnsulin ilacı eksikliği giderildi... (11/11)
» Bakan Kaşif: "Vatandaşlar ilaçları hastanelerden ihtiyaçları ölçüsünde alıp kullansın" (11/11)
» 2 yılda 120 jinekolojik özellikli operasyon... (11/11)
» Cengiz Topel'de açık kalp ameliyatı hariç tüm ameliyatlar yapılıyor (9/11)
» 112 ve Acil Servis çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitim çalışması (9/11)
» Kıbrıs Türk Tabibler Birliği, Bakan Kaşif'i ziyaret etti (4/11)
» Bakan Dr. Ahmet Kaşif: "Kemal Saraçoğlu Vakfı'nın çalışmalarını çok takdir ediyorum" (4/11)
» Akçiçek Hastanesi yenilendi... (3/11)