Baslik LEFKOŞA'DAKİ PROTEZ DİŞ TEKNİSYENİ LABORATUVARLARI
      DENETLENDİ...
 
 21 Şubat 2013, Perşembe
         Laboratuvar denetimleri
 
         Lefkoşa'daki,
arrow PROTEZ DİŞ TEKNİSYENİ LABORATUVARLARI DENETLENDİ...

Kaçak diş teknisyenleri ve diş teknisyenlerinin görevleri dışında hasta ağzına müdahaleler nedeniyle yaşanan sorunların önüne geçmek için Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürlüğü, Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası ve Çalışma Dairesi işbirliği ile Lefkoşa'daki Protez Diş Teknisyeni Laboratuarları'nda denetlemeler yapıldı.

Denetimlere Diş Tabipleri Odası Başkanı ve Temel Sağlık Hizmetleri Dairesine bağlı mesul Diş Hekimi Hüseyin Bıçak, Çalışma Dairesi'nden 2, Temel Sağlık Dairesi'nden 2 müfettiş ile Diş Tabipleri Odası yönetim kurulu üyeleri, Diş Hekimi Halil Bakkaloğlu ve Diş Hekimi Gülizar Büyüktepe'den oluşan heyet katıldı.

Denetimde, Protez Diş Teknisyeni Laboratuvarlarının teknisyenlik belgeleri, laboratuvar düzeni, hijyen ve çalışma izinleri incelendi. Denetimler sırasında iyi durumda olan laboratuvarların yanı sıra, durumu kötü olanlara rastlandı.

Hijyenik olmayan bazı laboratuvarlar sahiplerine uyarı cezası verildi. Sigara içildiği tespit edilen işyerlerine de yasa gereği gerekli cezalar uygulandı. Denetimlere Pazartesi Gazimağusa'da bulunan laboratuvarlarda devam edilecek.

HÜSEYİN BIÇAK
Denetimlere Diş Tabipleri Odası Başkanı ve Temel Sağlık Hizmetleri Dairesine bağlı mesul Diş Hekimi Hüseyin Bıçak, bugünkü denetimlerle ilgili olarak TAK'a yaptığı değerlendirmede, son günlerde ülkede kaçak diş teknisyenleri tespit edildiğini, bunun yanında bazı diş teknisyenlerinin sınırları aşarak hastalara müdahalede bulunduğunu, diş hekimlerinin bu konudan büyük rahatsızlık duyduğunu ifade ederek "Bunun önüne geçebilmek için denetimleri başlatmış bulunuyoruz" dedi.

Bıçak bu çerçevede bugün Lefkoşa'da denetledikleri 5 Diş Protez Teknisyeni Laboratuvarı'ndan iyi durumda olanlar yanında, durumu kötü olanlara da rastladıklarını söyledi. Hijyenik olmayan bazı laboratuvarlara uyarı cezası verildiğini belirten Bıçak, bazı laboratuvarlarda sigara içildiğinin tespit edildiğini ve söz konusu işyerlerine ceza kesildiğini ifade etti. Denetimler sırasında teknisyenlere hasta ağzına müdahale etmenin yasal olmadığının sık sık hatırlatıldığını söyleyen Bıçak, bunun cezasının yasaya göre büyük olduğunu anımsattı. Çalışma izni olmadan çalışan elemana rastlamadıklarından söz eden Bıçak, Pazartesi Mağusa'da, ardından da diğer bölgelerde denetimlerin devam edeceğini vurguladı. Bıçak, Protez Teknisyeni Laboratuvarlarının denetiminin tamamlanmasının ardından, diş hekimlerinin kliniklerini denetlemeyi hedeflediklerini aktardı.

EĞİTİM ŞART
Bıçak, "Diş Teknisyenlerinin Görev ve Çalışma Esasları Yasası'na göre, diş teknisyeni olarak çalışabilmek için diş hekimliği fakültesinden veya en az 2 yıllık eğitim veren bir yüksekokuldan diş protezi eğitimi alınması gerekiyor" ifadesine yer verdi.

Hüseyin Bıçak, 2004 yılında Sağlık Bakanlığı ve Diş Tabipleri Odası işbirliğinde pratik ve teorik dersler içeren 7 günlük bir eğitim programı düzenlendiğini anımsatarak, program dâhilinde katılımcılara sertifika verildiğini kaydetti. Diş hekimlerinin teknisyenleri tanımasının yeterli olmadığının altını çizen Başkan Hüseyin Bıçak, "Diş hekimi çalıştığı laboratuvarı görmeli, teknisyenin hangi şartlarda çalıştığını bilmelidir" dedi.

HATAY VE MERSİNE GİDENLER
Öte yandan Bıçak, bazı vatandaşların Türkiye'nin Hatay, Mersin gibi illerine giderek buradaki diş hekimlerine muayene olduklarını ifade ederek "Aslında diş hekimi diye gidilen kişilerin bazıları teknisyendir. Bu nedenle seçilen hekim konusunda bilgi sahibi olunmalıdır" uyarısında da bulundu.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik BASIN AÇIKLAMASI: "BEBEĞİN DOĞUM BELGESİ BAŞKA BİR AİLEYE
      VERİLMEDİ"
 
 21 Şubat 2013, Perşembe
         Eğitim Bakanlığı'nda kan bağışı
 
         Sağlık Bakanlığı:
arrow "BEBEĞİN DOĞUM BELGESİ BAŞKA BİR AİLEYE VERİLMEDİ"

Sağlık Bakanlığı, 17.02.2013 tarihinde bir gazetede çıkan "Olacak o kadar" başlıklı haberdeki iddialara yönelik bir basın açıklaması yaptı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi Klinik Şefi Dr. Mehmet Zeki Avcı, Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamada, söz konusu haberdeki iddiaları titizlikle incelediklerini ve hastanede doğan bebeğin doğum belgesinin, başka bir aileye verildiği olgusunun gerçekleri yansıtmadığını kaydetti.

Avcı, “Haycan Dinçoğlu’na ait doğum belgesi önceden hiç düzenlenmediği gibi, başka birisine de verilmemiştir” dedi.

Mehmet Zeki Avcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Doğum kayıt defterine bakıldığında belge numarası sütununda bir önceki hastaya verilen belgenin numarası sehven adı geçen sütunda yazılmıştır. 03.10.2012 tarihinde doğum yapan ancak belgeyi almak için Ocak ayı sonunda müracaat eden aileye, serviste görevli bir personelin o numarayı görerek, doğum belgesinin verildiğini söylemesi ve ailenin de bu konudan emin olmadığı gazeteye yansıyan haberde de anlaşılmaktadır. Kaymakamlıktan gelen yazıdan sonra yapılan araştırmada, Heycan Dinçoğlu adına bir belge düzenlenmediği, başkasına verilmediğinden emin olunduktan sonra gerekli belgeler 08.02.2013 tarihinde hazırlanarak aileye verilmiştir”.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik EĞİTİM BAKANLIĞI'NDA KAN BAĞIŞI...
 
 19 Şubat 2013, Salı
         Eğitim Bakanlığı'nda kan bağışı
 
         Kan bağış kampanyası devam ediyor:
arrow EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİ, THALASSAEMİA HASTALARININ
      TEDAVİSİNDE KULLANILMAK ÜZERE KAN BAĞIŞI GERÇEKLEŞTİRDİ

Thalassaemia hastalarının tedavisine katkı koymak amacıyla bir süreden beri bakanlıklarda başlatılan kan bağış kampanyaları kapsamında bugün, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığında bağış kampanyası gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen Kan Bağışı Kampanyası saat 09.00’da Eğitim Bakanlığı’nda yer aldı.

Kan Bağışı Kampanyası’na, Bakanı Mutlu Atasayan da katılarak kan bağışında bulundu ve tüm sağlıklı bireyleri kan vermeye çağırdı. 
 
Eğitim Bakanlığı’na bağlı daire müdürleri ile çalışanların da kan verdiği kampanya ile ilgili basına açıklamada bulunan Atasayan, kan vermenin, sağlıklı her insanın yapması gereken bir olay olduğunu ifade ederek, ülkedeki kan ihtiyacının, sağlıklı bireylerin bağışladığı kanlarla giderilebileceğine işaret etti. Atasayan, bu kapsamda sağlıklı tüm vatandaşların Kan Bankası’na kan bağışında bulunmasını istedi.

Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Müge Tancer de, Eğitim Bakanlığı’nın gösterdiği duyarlılığa teşekkür ederek, herkesi kan bağışında bulunmaya çağırdı.

Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu da,  Kan Bağışı Kampanyası düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan  Atasayan’a teşekkür plaket takdim etti.
 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDA KAN BAĞIŞI...
 
 15 Şubat 2013, Cuma
         İçişleri Bakanlığı'nda kan bağışı
 
         İçişleri Bakanlığı'nda,
arrow KAN BAĞIŞI...

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı personeli Thalassaemialıların tedavisine katkı koymak amacıyla kan bağışında bulundu.

Hasipoğlu: "Thalassaemia hastaları her ay en az 300-400 şişe kana ihtiyaç duyuyor. İhtiyacın karşılanması için çalışacağız. Tüm bakanlıklar kampanyaya katılacak"

Çavuşoğlu: "Kanımı verdikten sonra kendini oldukça rahat hissettim. Kan vermek isteyenlerin korkusu olduğunu biliyorum. Bu korkuyu yenin"

Varoğlu: "Kan vermenin sağlık için sakıncası yoktur. Tüm vatandaşlar çekinmeden kan bağışı kampanyalarına katılsın"

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı personeli Thalassaemialıların tedavisine katkı koymak amacıyla kan bağışında bulundu.

Bakanlıkta, Thalassaemia Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğe İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu da katıldı.

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana’nın da yer aldığı etkinlikte Bakan Çavuşoğlu ve bakanlık personeli kan bağışında bulundu.

Basın açıklamasında konuşan Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, hastanelerinde kana ihtiyaç duyulduğunun altını çizerek, özellikle Thalassaemia hastalarının her ay en az 300-400 şişe kana ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı personeli 19 şubat’ta kan verecek...
Sosyal sorumluluk bilinciyle bakanlıkların kan bağışına dahil edildiğini kaydeden Hasipoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın bağışta bulunan ilk bakanlık olduğunu anımsatarak,
19 Şubat’ta Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı personelinin kan bağışında bulunacağını açıkladı. Bakan Hasipoğlu, tüm bakanlıkların kampanyaya katılacağını ifade etti.

Şehrin kalabalık merkezlerine kan bağışı yapılabilecek merkezler kurmak istediklerinden söz eden Ertuğrul Hasipoğlu, “Günlük kan bağışlarını artırmamız gerekiyor” dedi.

Kan bağışını sadece belirli bir kesimin değil, tüm insanların yapması gerektiğini vurgulayan Hasipoğlu, kimin ne zaman kana ihtiyaç duyacağının belli olmadığını söyledi.

Kan vermenin sağlık için önemine değinen Bakan Hasipoğlu, “Verdiğimiz kan zaten bir süre sonra vücudumuzdan atılacak kandır” diyerek vatandaşlara kan vermeleri yönünde çağrı yaptı.

Çavuşoğlu: “Korkunuzu yenin ve kan bağışında bulunun”
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, bakanlığın her zaman böyle sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığını ifade ederek, “Topluma her konuda hizmet verme motivasyonuyla kampanyaya destek verdik” dedi.

Kanını verdikten sonra kendini oldukça rahat hissettiğini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Kan vermek isteyenlerin korkusu olduğunu biliyorum. Bu korkuyu yenin. Kan bağışında bulunmayı herkese tavsiye ederim” şeklinde konuştu. Ülkedeki kan ihtiyacını karşılayabilmek için bakanlığın muhtarlar ve sivil toplum örgüt temsilcileri ile görüştüğünü ifade eden Bakan Çavuşoğlu, toplumda bilinci artırmak ve bağışları dünya ülkeleri seviyesine çıkarmak için çalışacaklarını söyledi.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın kana ihtiyaç duyulan dönemlerde ara kampanyalara katılabileceğini dile getiren Bakan Çavuşoğlu, Sağlık Bakanlığı’na destek belirtti. “Bugün verilen kanın yarın kime nasip olacağı belli değil” diyen Bakan Çavuşoğlu, “Bu dönüşümü birlikte sağlayacağız” ifadesine yer verdi. Bakan Çavuşoğlu, kazaların ve hastalıkların ülke insandan uzak durmasını diledi.

Varoğlu: “Thalassaemia hastalarının temel tedavisi olan kana
ciddi şekilde ihtiyaç var”

Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu, Thalassaemia hastalarının temel tedavisi olan kana ciddi şekilde ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Yetişkin Thalassaemia hastaları aldıkları kan miktarı ile yetinemiyor” dedi.

Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu’na desteğinden ötürü teşekkür eden Varoğlu, kan vermenin sağlık için sakıncası olmadığından söz ederek vatandaşların bağış kampanyalarına katılmasını istedi. Kan bağışında bulunan herkese teşekkür belgesi verdiklerini dile getiren Ahmet Varoğlu, Bakan Çavuşoğlu’na da bir teşekkür belgesi takdim etti.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik HASİPOĞLU: "DÜNYADA THALASSAEMIA'YI SIFIRLAYAN TEK ÜLKEYİZ
      VE BUNDAN GURUR DUYUYORUZ"
 
 12 Şubat 2013, Salı
         Thalassemia Derneği
 
         Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, Thalassaemia Derneği'ni kabulünde vurguladı:
arrow "DÜNYA'DA THALASSAEMİA'YI SIFIRLAYAN TEK ÜLKEYİZ VE BUNDAN
        GURUR DUYUYORUZ"

Bakanlık Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Thalassaemia Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabulünde bu açıklamayı yapan Hasipoğlu, Thalassaemia hastalarının hiçbir endişe içerisinde olmamalarını çünkü kendilerine karşı her zaman çok hassas olduklarını kaydetti.

Thalassaemia Merkezi'nin tadilatı için ihaleye çıkılıyor…
Thalassaemia hastalarının, tedavilerinde aksaklık yaşamamaları ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi için çalıştıklarını belirten Hasipoğlu, Thalassaemia Merkezi binasının tadilatı için ihaleye çıkılacağını müjdeledi.
 
Oto park için proje…
Thalassaemia Merkezi’ndeki oto park için de bir proje yapılmakta olunduğunu kaydeden Hasipoğlu, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin gerekli proje çalışmasını yaptığını ve yakın bir zaman içerisinde projenin tanıtımını yapacaklarını söyledi.

Bakanlıklarda kan bağış kampanyaları…
Zaman zaman kan temini konusunda yaşanan sıkıntıları bildiğini vurgulayan Bakan Hasipoğlu, Bakanlıklarda kan bağış kampanyaları başlattıklarını söyledi. Hasipoğlu, “Kan temini konusunda yaşanan sıkıntıların bir nebze de olsa aşılmasına yönelik bakanlıklarda çalışan personelin, gönüllü kan bağışında bulunabilmeleri için kampanya başlattık. Eğitim ve Tarım Bakanlığı personelini kapsayan gönüllü kan bağışları gerçekleştirildi. Kampanyaya katılacak sıradaki bakanlık İç İşleri Bakanlığıdır” dedi.

İstihdam edilen personel deneyiminden dolayı orada tutuluyor…
Daha önce özel sektör adına Thalassaemia Merkezi’nde infüzerlerin (desferal ilacı) hazırlanması görevini yapan ve devlete istihdam edilen personelle ilgili olarak da Bakan Hasipoğlu, söz konusu personelin deneyiminden dolayı o mevkide tutulduğunu söyledi. .

Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu ise konuşmasına Sağlık Bakanı Hasipoğlu’na görevinde başarılar dileyerek başlayarak, Thalassaemia hastalarının yaşadığı sorunları içeren bir metin sundu.

Kan sıkıntısı var…
Thalassaemia Derneği Başkanı Varoğlu, Thalassaemia hastalarının geçen yıl ve bu yıl kan bulma konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerek,  “eskiye nazaran daha büyük boyutta kan sıkıntısı yaşıyoruz. Kan bulamayan Thalassaemia hastaları Güney Kıbrıs’a gidiyor. Hasta hakları açısından isteyen, istediği yerde tedavilerini yapabilirler elbette ama Sağlık Bakanlığımız, kan bağışını teşvik edici çalışmalar yapmalı” dedi.

Thalassaemia Merkezi…
Thalassaemia Merkezi binasının tehlike arz edecek şeklide yıprandığından da söz eden Varoğlu,  merkezin tadilatın geciktirilmeden yapılmasını istedi.

Otopark sorunu…
Ortopedik engeli olan Thalassaemia hastalarının hastanede otopark sorunu yaşadıklarını da belirten Varoğlu, daha önce konu hakkında Sağlık Bakanlığına bilgi verdiklerini anımsatarak, Bakan Hasipoğlu’na sorunun çözümü konusunda talepte bulundu.

Thalassaemia hastalıların tedavilerinde önemli bir unsur olan infüzerlerin (desferal ilacı) hazırlanması için, ilgili birimde bir personelin görev yaptığını ve yetersiz kalmakta olduğuna da değinen Varoğlu,  “Bu bölümün güçlendirilmesi ve sorunsuz hizmet sunulması için acilen ikinci bir personelin istihdam edilmesini talep ediyoruz” dedi.

Bir hekim ihtiyacı daha var…
Konuşmasının sonunda, Thalassaemia Merkezi’nde 2 hekim kadrosunun olduğunu ancak, merkezde şu an sadece bir hekimin çalıştığını söyleyen Varoğlu, diğer kadroyu tutan hekimin Thalassaemia Merkezi’nde görev yapmadığını ve mutlak surette ikinci bir hekime ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik HASİPOĞLU, BAZI ÖZEL LABORATUVARLARIN TEMSİLCİLERİNİ
      KABUL ETTİ
 
 1 Şubat 2013, Cuma
         Özel laboratuvar temsilcileri
 
         Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu,
arrow ÜLKEDE FAALİYET GÖSTEREN BAZI ÖZEL LABORATUVAR
      TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Birimi'nden verilen bilgiye göre, Bakanlıkta gerçekleştirilen kabulde, özel laboratuvar temsilcileri Oya Talat, Mustafa Emiroğluları ve Yıldız Özkan yer aldı.

Kabulde ilk konuşmayı yapan Oya Talat, göreve geldikten sonra ilk kez Ertuğrul Hasipoğlu’na ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi ve bu zorlu görevde başarılar diledi.

Talat, özel laboratuvarların yaşadığı sıkıntılar hakkında Bakan Ertuğrul Hasipoğlu ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunacaklarını da ekledi.

Hasipoğlu
Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu da, özel laboratuvar temsilcilerini kabul etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sağlık alanında faaliyet gösteren taraflarla, her zaman istişare içerisinde olmanın yararına işaret etti.

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

Baslik SAĞLIK BAKANI ERTUĞRUL HASİPOĞLU, KKTC FİZYOTERAPİSTLER
      BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ
 
 1 Şubat 2013, Cuma
         Fizyoterapistler Birliği
 
         KKTC Fizyoterapistler Birliği Başkan Sibel Karaca, "20 yılı aşkın süredir yürürlüğe girmesini bekledikleri birlik ve meslek yasaları konusunda", Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu'dan destek istedi:
arrow "BİRLİK VE MESLEK YASALARI KONUSUNDA HASİPOĞLU'NDAN
        DESTEK İSTİYORUZ"

Fizyoterapi eğitimi almayan kişilerin, masaj, güzellik ve spor salonlarında fizyoterapistlik yaptığını dile getiren Karaca, yasa olmadığı için bu duruma müdahale edemeklerini söyledi.

Kamu hastanelerinde zaman zaman sorunlarla karşılaştıklarını belirten Karaca, elektroterapi cihazları ile rehabilitasyon aletlerinde eksiklikler olduğunu söyledi.

Sibel Karaca, Girne Akçiçek Hastanesi’nde fizyoterapistlerin çalışmasını kolaylaştırcak yardımcı bir elemana ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

Karaca, gündemdeki KKTC Sağlık Çalışanları Yasa Tasarısı’nın fizyoterapistlerle ilgili kısmına eski yasada olan “ilgili hekimle çalışabilir” ibaresinin yeniden konulmasını talep etti.

Sibel Karaca, 2007 yılında, yasaya fizyoterapistlerin sadece “fizik tedavi hekimleri” ile çalışma koşulunun konulduğunu anımsatarak, “Fizyoterapi konusunda lisans eğitimi alanlar teşhisi konulan hastaya tedavi programı hazırlama ve tedaviyi uygulama yetkisine sahiptir” dedi.

KKTC’deki üniversitelerin, Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümlerinde öğrenim gören Kıbrıslı fizyoterapist adaylarının mezuniyet sonrasında yaşayacakları sorunları gündeme getiren Başkan Karaca, gençlerin iş bulmada ciddi sıkıntı yaşayacağını söyledi.

KKTC’deki okullardaki eğitim kaltitesinin sorgulanması gerektiğine işaret eden Sibel Karaca, bunların ancak birlik çatısı altında değerlendirebileceğini belirtti.

Karaca, Bakan Hasipoğlu’na yeni görevinde başarılar diledi.

HASİPOĞLU
Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, fizyoterapistlerin sağlık alanındaki önemine değinerek, hastanelerde görev yapan fizyoterapistlerin çalışmalarından memun olduklarını dile getirdi.

Çalışan ve hasta memnuniyetinin önemine vurgu yapan Hasipoğlu, bakanlık olarak hastanelerde hiçbir alet eksikliğini kabul edemeyeceklerini ifade ederek “Her türlü ihtiyacı karşılamaya hazırız” dedi.

Sağlık Çalışanları Yasası, Genel Sağlık Sigortası ve hemşireliğin müdürlük olabilmesi alanındaki çalışmalara ağırlık verdiğini anlatan Hasipoğlu, fizyoterapistlerin birlik yasasını da gündeme getireceğini kaydetti.

Hasipoğlu, Sağlık Çalışanları Yasa Tasarısı’nın fizyoterapistlerle ilgili kısmına eski yasada olan “ilgili hekimle çalışabilir” ibaresinin konulması konusun hassas olduğunu ifade etti.

Kamu Hizmeti Komisyonu’nun şu anda işlevini yerine getirmediğinden de söz eden Bakan Hasipoğlu, bu nedenle bir takım sıkıntılar yaşandığını da söyledi. (TAK)

 
                                                 h a b e r   b a ş l ı k l a r ı
 

                                                           ŞUBAT 2013  

» Lefkoşa'daki protez diş teknisyeni laboratuvarları denetlendi... (21/2/2013)
» Basın Açıklaması: "Bebeğin Doğum Belgesi başka bir aileye verilmedi" (21/2/2013)
» Kan bağış kampanyası devam ediyor... (19/2/2013)
» İçişleri Bakanlığı'nda kan bağışı (15/2/2013)
» Hasipoğlu: "Dünyada Thalassemia'yı sıfırlayan tek ülkeyiz ve bundan gurur duyuyoruz" (12/2/2013)
» Hasipoğlu, bazı özel laboratuvarların temsilcilerini kabul etti (1/2/2013)
» Hasipoğlu, KKTC Fizyoterapistler Birliği Heyetini kabul etti (1/2/2013)